Blog

301 un 302 Redirect – Pārvirzīšana

Autors:

Mājas lapas, linku novirzīšana (redirects) uz citu vietnēm vienmēr izraisa jautājumus. Kāda veida redirect man vajadzētu izmantot? Kas notiks ar visām manām saitēm? Vai tie ir pastāvīgi vai uz laiku? Šajā ilustrētajā Elliance.com bildē ir parādīta atšķirības starp 301 un 302 redirect.

301 redirect

Meklēšanas sistēmām tiek ziņots ka pastāvīgā adrese ir mainīta ar 301 redirect palīdzību. Ienākošās saites šai adresei laika gaitā tiks pārvietotas uz jauno mājas lapu. Šis redirect tiek izmantots gadījumos, kad saite vairs nepastāv, nedarbojās, vai tiek izmantotas, lai neveidotos dublikāta satura lapas.

Piemērs:

http://seoseo.lv/

http://www.seoseo.lv/

http://www.seoseo.lv/index.html

Visi šie linki atver vienāda satura lapas. Katru no šiem linkiem meklēšanas programmas uztver par dažādām saitēm ar vienu saturu, un lai neveidotos dublikāta satura saites tiek izmantots 301 redirect. SEO optimizācijā šis ir viens no daudzajiem punktiem, kas ir jāievēro, lai sasniegtu maksimālus rezultātus no mājas lapas optimizācijas.

302 redirect

302 redirect vajadzētu lietot, kad mājas lapu vajadzētu uz laiku pārvirzīt uz citu mājas lapu gadījumā ja šī mājas lapa tiek īslaicīgi atslēgta. Meklēšanas programmām tiks parādīts ka šī mājas lapa būs aktīva atkal pēc kāda laika un ienākošas saites netiks pārvirzītas, bet paliks uz laiku pārvirzītajai mājas lapai.
Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par seo pakalpojumiem sazinieties ar mums.

0


Mārtiņš Lasmanis

Interneta mārketinga speciālists specializējies SEO pakalpojumos ar daudzu gadu pieredzi

Add a Comment