Blog

Ieteikumi izvēloties domēna vārdu

Autors:

Apmēram 10-15 gadu atpakaļ domēna vārda izvēle bija ļoti vienkārša. Domēna vārdu varēja izvēlēties kādu vēlies, atbilstošu uzņēmuma nosaukumam, kādai frāzei u.c. un pasūtīt to. Tas nesagādāja nekādas problēmas, galvenais ka domēna vārds bija īss, kodolīgs, vienkāršs. Daudzi gadus atpakaļ un pat tagad nedomāja par SEO optimizāciju, jo tas nebija tik svarīgi ka tagad, jo interneta lietotāji un mājas lapas ir paliecinājušies vairākas simts reizes.

Bet tomēr domēns var būt labs palīgs meklētājprogrammas reitingos. Bet tā ir tikai viena neliela daļa no visas mājas lapas optimizācijas.

Svarīgi aspekti domēna vārda izvēlē

1. Sanāciet visi kopa kas ir saistīti ar šo interneta projektu. Gadījumā ja esat viens varat pieaicināt draugus. Sanākat kopā un ļaujieties visiem brīvi izteikt savus variantus. Neviens no variantiem nav muļķīgs. Atlasiet labākos variantus un atlieciet īsta domēna izvēle uz kādu nedēļu, lai šī ideja nosēžas un izvēle nebūtu momenta sajūtu izvēle.

2. Domēna vārdam ir jābūt kodolīgam, pietiekoši īsam un atmiņā paliekošam, lai kad klients vai potenciālais klients ievadot Jūsu mājas lapas nosaukumu pārlūk programmā nesagādātu problēmas un gala rezultātā lai klients nedotu priekšroku citai mājas lapai ar parocīgāku nosaukumu.

3. Ja Jūsu mājas lapas darbības mērķis ir tikai Latvijas teritorija, tad noteikti vajadzētu izēvelēties Latviešu domēnu ar .lv izskaņā, jo ja vairākām mājas lapām būs vienāds reitings no meklētājprogrammas, tad viņa priekšroku dos tai mājas lapai, kam domēns būs attiecīgajā reģionā, šinī gadījumā Latvija.

4. Mājas lapas nosaukuma izvēlei vajag atbilst uzņēmuma virzienam, ja ir iespējams tad tādu kas saturētu kādu atbilstoši Jūsu darbībai bieži meklējamu vārdu (atslēgvārdu). Piemēram, ja Jūsu uzņēmums nodarbojās ar zeķu tirdzniecību, tas labs domēns būtu zekes.lv, siltaszekes.lv, vilnaszekes.lv u.t.t. Meklētājprogrammas par to Jums sniegs papildus plusus Jūsu mājas lapai.

5. Ja vēlaties uzņēmuma nosaukumu Jūsu domēna nosaukumā, piemēram companyname.lv, tad Jums ir iespēja iegādāties vel vienu domēnu priekš SEO optimizācijas, kas ietvertu populāri meklējamu atslēgas vārdu vai frāzi, kas atbilst Jūsu uzņēmumam, piemēram, seopakalpojumi.lv. Galvenais pēc tam uztaisīt lai varot abus domēnus vaļā pārlūk sistēmās abi domēni vestu uz vienu un to pašu mājas lapu. Vienu varat dot Jūsu klientiem un partneriem, bet otru varat izmantot SEO mērķu sasniegšanai.

6. Latviešu domēnus labāk iegādāties uzreiz nic.lv vai pie kāda cita, kas Latvija to piedāvā, galvenais salīdzināt cenas pirms tam, lai Jūs nepārmaksātu vietējiem starpniekiem par domēna īri. Tādā veidā ietaupīsiet savas finanses. Pēc manas pieredzes domēni .com/.net/.ru u.t.t. uz vietas Latvijā maksā dārgāk nekā pie aizrobežu starpniekiem, tāpēc tos labāk iegādāties pie ārzemju tirgotajiem, kā piemēram, godaddy.com.

7. Ja esat izēvelējies domēna vārdu un viņš ir aizņemts (ticiet ka tas palielinās ar katru dienu), Jūs varat sazināties ar īpašnieku vai viņš nepārdodot šo domēna vārdu. Kontaktus ir iespējams atrast šeit http://www.whois.net/ vai mājas lapā. Iespējams ka varēsiet vienoties, bet parasti tas maksā daudz vairāk nekā pilnīgi jauna domēna iegāde. Ja tomēr nesanāk Jums ir iespējams iegādāties tāda paša domēna nosaukumu tikai zem .com/.eu/.net, bet atcerieties ka tas var ietekmēt Jūsu pozīcijas meklēšanas sistēmā, jo var dot priekšroku tām mājas lapām, kuras iz zem reģionālā domēna, piemēram, .lv

8. Negribat ņemt domēnu zem cita domēna, piemēram, .com/.net u.c. Varat izmantot šo, lai atrastu tieši Jums piemērotu domēnu. Varat izmantot šo http://ajaxwhois.com/, lai atrastu savu sapņu domēnu.

9. Uzreiz kad esat izvēlējies domēna nosaukumu un zināt ka tas ir īstais, nekavējieties ar to iegādi, jo kāds cits var paspēt viņu iegadāties pirms Jums.

10. Daudzi labi domēna vārdi atbrīvojās tāpēc ka īpašnieki nav samaksājusi par viņiem vai ir aizmirsuši, tāpēc regulāri sekojiet tiem līdzi, lai varētu viņus pārpirkt.

0


Mārtiņš Lasmanis

Interneta mārketinga speciālists specializējies SEO pakalpojumos ar daudzu gadu pieredzi

Add a Comment