Blog

Mājas lapas dizains – ar ko lai sāk?

Autors:

Pieejot šoreiz vairāk no tehniskās puses nekā no mākslinieciskās puses, tad tie, kas vēlās spert savu pirmos soļus mājas lapas dizaina izstrādē, tad šī tēze ir domāta tieši Jums.

Ja Jums ir jau pieredze ar mājas lapas dizaina programmām, kā Corol Draw, Photoshop, Ilustrator u.c., bet Jums ir uzdevums, kas atšķiras ar savu specifiku no dizaina darbiem ko esat veikuši.

Lai uzlabotu pašu gala rezultātu, ievērojot pāris pamatlietas būtiski atvieglos dzīvi mājas lapas programmētājam. Bet tie kuri jau šajā mājas lapas dizaina veidošanas lauciņā ir guvuši noteiktu pieredzi, tiem šis tālāk minētais nebūs nekas jauns un interesants, bet ka jau teikts sakāmvārdā:”Atkārtošana ir zināšanu māte.”

Vajadzētu iepazīties ar html/css pamatiem pirms ķeramies pirmo reizi pie mājas lapas dizaina izstrādes. Kad ķeramies klāt galvenais ir vajadzīga izpratne, kā pēc tam dizains (uzzīmētais) tiek paveidots reālā mājas lapā, lai panāktu maksimālo no mājas lapas dizaina ne tikai skicē, jo ja neizvairīsieties no lietam, kas to ietekmē, tad gala rezultāts var sanākt nepavisam kā bija plānots.

  1. Mājas lapas zīmēšanai izmantojam programmu Photoshop (nevis Corel Draw, Ilustrator, u.tml.). No citām programmām var izmantot dažādus objektus, bet visu rezultātus, kas sanāk no visām programmām saliekam photoshop dokumentā (.psd). Ja šo ievērosiet, tas tas atrisinās daudzas problēmas, kas varētu rasties pie mājas lapas dizaina griešanas.
  2. Aktīvo dizaina daļu zīmējam ~980px robežās. Mājas lapas dizaina jāatbilst sekojošām prasībām – RGB, 72 dpi. Ekrāna lielumam ir jāpievērš liela nozīme, jo lielākajai daļai klientu nebūs liela izmēra ekrāni un daudzi tagad izmanto mobilos telefonus un citas ierīces, lai apskatītu mājas lapu.
  3. 1. Fontiem ari ir liela nozīmē mājas lapas dizaina veidošanā. Nedrīkstam aizmirst par anti-aliasing – tekstu, kas ir mazāks par 16, labāk mājas lapas dizainu maketējam bez anti-aliasing – tekstu. Tas palīdzēs izvairīties no situācijām , kad klients atvērs mājas lapu vecākā pārlūku programmā, lai neizskatās savādāk neka vajadzētu būt. Jāatceras tas ka veidojot mājas lapas dizainu nedrīkstam spēlēties ar dažādiem fontiem, kā mēs to esam ieraduši darīt parasti. Ir jāiepazīstas ar standarta fontiem, kas tiek izmantoti mājas lapas dizaina veidošanā, var protams izmanot arī nestandarta fontus, bet tie tad mājas lapa vajadzētu izvietot bilžu veidā, bet ar to nevajadzētu aizrauties, jo tad mēs laupītu mājas lapas tekstu, jo meklētāju programmas nelasa bildes tekstus, tātad mēs laupītu daļu uzdevumu ko sniedz mājas lapa – tās ir SEO lietas ko vajag ievērot, lai Jūsu mājas lapa atrastos augstākā pozīcijā meklēšanas programmās. Bet par to vairāk lasiet Mājas Lapas Optimizācija. Šeit būs saite, kas varētu noderēt fontu izvēlē http://www.apaddedcell.com/web-fonts>
  4. Zīmējot mājas lapas dizainu mums ir jānoskaidro, kuras būs statiskas, kuras būs dinamiski papildināmas lapas, jo vietās, kur lietotājs varēs papildināt tekstu, attēlus u.t.t., ir jāparedz visas iespējas kā tas atspoguļosies uz mājas lapas dizainu, jo teksts kuru ievietos var būt dažas rindiņas, un varbūt ka teksts ir A4 formāta lapas lielumā, tas mums ir jāparedz veidojot mājas lapas dizainu. Lai nesanāk, ka vietā, kur ir paredzēts teksts A4 lapai, bet tiek ielikts tikai daži teikumi un paliek liels tukš laukums vai teksts paredzēts mazam teikumam, bet tiek izvietots teksts A4 lapas lielumā.
  5. Veidojot mājas lapas dizainu vajadzētu sākt ar mājas lapas specifikāciju. Sarakstīt visas lietas, funkcijas, tehnisko izkārtojumu, un tikai pēc tam veidot mājas lapas dizainu, jo ja gadījumā kas nebūs paredzets, mājas lapas dizaina veidošana var ievilkties pat 2 reizes ilgāk. Tapēc ir labāk 7 reizes nomērīt pirms griezt.
  6. Veidojot mājas lapas dizainu ir velams pieturēties pie (grid design) režģa principa, jo tas ne tikai novērsīs liekas problēmas pie lapas izstrādes, bet arī veidos labāku uztveri majas laps lietotājam.

Šie ir tikai daži ieteikumi mājas lapas dizaina izstrādē, kas būtu jāievēro.

Lai pieteiktos mājas lapas dizaina izstrādei rakstiet šeit.

0


Mārtiņš Lasmanis

Interneta mārketinga speciālists specializējies SEO pakalpojumos ar daudzu gadu pieredzi

Add a Comment