Blog

Kategorijas attēlošana meklēšanas rezultātos

Autors:

Kādu laiku atpakaļ meklējot vajadzīgo informāciju meklētājā, Google, uzdūros tādai lietai, kā mājas lapas kategorijas attēlošanai meklēšanas rezultātos. Sāku meklēt pēc kāda principa meklētāji, ne tikai Google, attēlo meklēšanas rezultātos mājas lapas kategorijas.

Šeit ir pievienota bilde, lai varētu saprast par ko es runāju:

Mājas lapas kategorijas, kuras tiek parādītas zem meklēšanas rezultātiem, sauc par vietņu saitēm (sitelinks). Viņi palīdz lietotājiem ātrāk orientēties Jūsu mājas lapā. Meklēšanas sistēma – Google analizē saišu struktūru Jūsu mājas lapā, lai atrastu īsāko, ātrāko ceļu un līdz ar to ietaupot lietotāja laiku atrodot vajadzīgo informāciju.

Meklētāji parāda mājas lapas kategorija meklēšanas rezultātos tikai tām mājas lapām, kas Googlei, citiem meklētājiem, liekās ka būs noderīga priekš lietotājiem. Ja Jūsu mājas lapas struktūra neļauj piekļūt meklētāju algoritmiem vietņu saitiem vai arī meklētāju programmas nedomā, ja Jūsu mājas lapas vietņu saites ir svarīgas un interesantas lietotāju pieprasījumiem, tad viņi to neatspoguļos meklēšana rezultātos.

Šobrīd vietņu saites ir pilnībā automatizēta. Meklētāji strādā, lai uzlabotu vietņu saišu algoritmus, un meklētāji nākotnē vēlās ieviest, lai mājas lapas īpašnieki paši varētu atzīmēt kuras vietnes, lai meklētāji attēlo. Ir ļoti labas lietas ko ir jāievēro, lai uzlabotu kvalitatīvu Jūsu vietņu saites. Piemēram, jūsu vietnes iekšējās saites, pārliecinieties, ka jūs izmantojat enkura tekstu un alt text, kas ir informatīvs, kompakts, un ļauj izvairīties no atkārtošanās.

Ja Jums liekas, ka vietņu saites, kura attēlo Google ir nepareizas, Tad Google Webmaster Tools lapā Jūs varat bloķēt, lai viņas neattēlotos

Ņemiet vērā, ka Google vietnes saites parāda tikai tad, ja mājas lapā ir vismaz trīs pieejamas vietņu saites. Ja Jums ir divas vai mazāk atbloķētas vietņu saites, tad neviena vietņu saites neparādīsies Google meklēšanas rezultātos jūsu mājas lapas apakšā.

No manas izpētītās informācijas nav vienkāršāks veids, kā vienīgi veidot interesantu un Jūs mājas lapu atbilstošu saturu, kas pēc iespējas vairāk cilvēkiem liksies interesants.

Ceru, ja kādam vēl tas bija ieinteresējis, šī informācija būs noderīga mājas lapas optimizācijā.

0


Mārtiņš Lasmanis

Interneta mārketinga speciālists specializējies SEO pakalpojumos ar daudzu gadu pieredzi

Add a Comment