Blog

Vietnes Karte un Meklēšanas Zirneklis

Autors:

Liela priekšrocība vietnes kartei (SEO nolūkiem) ir spēja samazināt saišu dziļumu skaitu, kas jāievēro, lai zirneklis sasniegtu visas lapas. Mājas lapas vietnes kartei ir unikāla iespēja piesaistīt uzmanību meklētājprogrammu zirnekļiem un robotiem – padarot daudz ātrāku iekšējo saišu indeksēšanu, un tādējādi ātrāku Jūsu vietnes reitingu noteikšanu meklēšanas rezultātos.

Vietnes kartes (Sitemap) ietekme nav izmērīta pilnībā, bet daudzi SEOs ir nojauta, ka robotiem, zirnekļiem varētu būt iedzimtas īpašības, kas priekšroku dod mājas lapas vietnes apmeklēšanā. Vairāki noteikumi reglamentē vietnes kartes veidošanā, lai sasniegtu optimālu labumu:

  • Pārliecinieties, ka jūsu vietnes karte (Sitemap) ir saistīta ar katru mājas lapas lapu (tas nodrošina vienmērīgu un palielina zirnekļa apmeklēšanas biežumu).
  • Vietnes kartē nevajadzētu būt vairāk par 200 saitēm. Google jau sen rekomendē lai saišu skaits mājas lapā nepārsniegtu 100, bet daudzi SEO novērojumi norāda, ka nav nodarīts kaitējums, ja lapā ir līdz 200 saitēm.
  • Mēģiniet izvairīties no izejošām saitēm vietnes kartes lapā. Vietnes karte (Sitemap) ir izveidota nolūkā, lai lietotājs ātrāk atrastu vajadzīgo informāciju un lai zirneklis no indeksētu mājas lapas iekšējās lapas. Izejošās saites grauj lapas vērtējumu.
0


Mārtiņš Lasmanis

Interneta mārketinga speciālists specializējies SEO pakalpojumos ar daudzu gadu pieredzi

Add a Comment